Usłysz swoje dziecko? – zaproszenie na spotkanie psychoedukacyjne dla rodziców i opiekunów

 

Usłysz swoje dziecko! − zaproszenie na bezpłatne spotkania psychoedukacyjne dla rodziców i opiekunów

  • Jak komunikować się z nastolatkiem? Czy robię to dobrze?
  • Jak dostrzec u dziecka kryzys emocjonalny, psychiczny?
  • Co robić gdy dziecko doświadcza trudności? Kiedy i jak reagować?
  • Co mówić, a czego absolutnie nie?
  • Gdzie szukać pomocy i wsparcia?

To tylko niektóre z pytań, jakie zadają sobie rodzice i opiekunowie na każdym etapie wychowania dziecka. Udział w spotkaniu będzie pomocny w szukaniu na nie odpowiedzi, a także wyposaży w narzędzia niezbędne do otwartego, skutecznego i empatycznego komunikowania się
z nastolatkiem

Spotkanie odbędzie się 14 listopada 2023 r. godz. 17.00 w Zespole Szkół w Mogilnie, ul. Dworcowa 9.

Spotkanie poprowadzi Pani Magdalena Masłowska − doświadczony pedagog, suicydolog, terapeuta pedagogiczny, edukator bezpieczeństwa cyfrowego, w bieżącej pracy podejmujący szereg działań mających na celu wsparcie i pomoc dzieciom i młodzieży oraz ich rodzinom w kryzysie, traumie, trudnej sytuacji życiowej, zagrożonych uzależnieniem, współautor i realizator programów edukacyjnych i profilaktyczno-wychowawczych.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 13.11.2023 r. na adres mailowy m.augustyniak@kujawsko-pomorskie.pl w tytule wiadomości wskazując datę spotkania.

Prosimy o przybycie 15 minut przed rozpoczęciem spotkania.

Organizatorem spotkania jest Departament Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach kampanii Kujawsko-Pomorskie działa z GŁOWĄ.

W załączeniu ulotka „Gdzie szukać wsparcia i pomocy” z obszerną wiedzą o formach i miejscach pomocy − nie tylko dzieciom.

Serdecznie zapraszamy!

Gdzie szukać wsparcia i pomocy