Spotkanie dla polskich rodzin przyjmujących uchodźców

Stowarzyszenie Pozarządowe Mogilno przy współpracy ze Stowarzyszeniem Widzących Więcej organizuje w dniu 06 maja br. bezpłatne szkolenie dla osób dla osób i rodzin, które udzieliły schronienia obywatelom Ukrainy, uciekającymi przed wojną ze swojego kraju.

Szkolenie będzie dotyczyło umiejętności udzielania pierwszej pomocy psychologicznej, która może być realizowana przez każdą osobę zauważającą kryzys. Aby robić to zgodnie ze standardami (WHO,2011) spotkanie zawierać będzie elementy bezpieczeństwa, godności, prawa i dobrych praktyk. Uczestnicy szkolenia zdobędą wiedzę oraz narzędzia do podstawowej reakcji na doświadczanie kryzysu przez ich nowych domowników. Na spotkaniu znajdą się także informacje o tym kiedy interweniować muszą odpowiednie służby i specjaliści.

Szkolenie zostanie przeprowadzone przez doświadczonego specjalistę z ramienia Stowarzyszenia Widzących Więcej, który na co dzień pracuje z osobami doświadczającymi traumy oraz kryzysów presuicydalnych p. Annę Bregułę.

Jako organizatorzy warsztatów prosimy o upowszechnianie informacji w Państwa mediach. Pragniemy także podkreślić, że wszystkie nasze działania realizowane są po konsultacji z Powiatowym Zespołem Zarządzania Kryzysowego w Mogilnie.

Zapisy przyjmuje koordynator wydarzenia z ramienia Stowarzyszenia:

Karol Nawrot nr tel.691 376 150.

Termin szkolenia: 06.05.2022 rok godz. 13.00

Miejsce: Magazyn Zbożowy GS w Mogilnie, ulica Magazynowa 1.

Zgłoszenia do 28 kwietnia 2022 roku.

Szczegóły i aktualne informacje będą na bieżąco zamieszczane w dedykowanym wydarzeniu na FB:  https://fb.me/e/oiWKAxyul

Ulotka na temat szkolenia